Druhy masáží 2

Aromatouch

Technika detoxikace a komplexní regenerace těla pomocí erudovaného nanášení neředěných vysoce kvalitních éterických olejů přímo na záda a plosky klienta. Je důležité používat pouze čisté oleje terapeutické kvality (používáme pouze oleje značky doTerra). Jde o jemnou techniku, nejedná se o masáž.

Hlavní oblasti působení techniky:

 • uvolnění stresu;
 • posílení imunity;
 • redukce zánětlivých procesů v těle;
 • obnovení rovnováhy autonomního nervového systému.

Lávové kameny

Luxusní masáž lávovými kameny Gabro, dochází k absolutnímu uvolnění a relaxaci. Tato masáž zároveň intenzivně pracuje na lymfatickém systému, z energetického hlediska harmonizuje systém čaker a meridiánů.

Manuální lymfatická masáž

Ruční lymfatická masáž má vynikající ozdravný, detoxikační, regenerační, relaxační i kosmetický účinek. Pomáhá předcházet otokům a syndromu “těžkých nohou” při sedavém povolání nebo celodenním stání a při celkové únavě. Zároveň detoxikuje organismus.

Je to jemná masážní technika. Cílem je zlepšit kvalitu lymfatického oběhu, případně odčerpat přebytečnou lymfu z podkoží zpět do oběhu. Je prováděna jemně, malým tlakem a krouživými hmaty bez použití olejů či emulzí.

Pomáhá rozproudit lymfu a stimuluje odvod toxických a odpadních látek metabolismu z těla. Dobře fungující lymfatický systém je základem zdravého organismu.

Kontraindikace (kdy není masáž vhodná):

 • horečka;
 • zánět žil v akutním stadiu;
 • hyperfunkce štítné žlázy;
 • akutní stadium růže;
 • neléčený vysoký krevní tlak;
 • onemocnění srdce a ledvin;
 • u žen v průběhu menstruace a do 4. měsíce těhotenství (po konzultaci s lékařem);
 • u zhoubných a  infekčních onemocnění.

Reflexní masáž plosky nohy

Využívá skutečnosti, že všechny orgány mají svoje reflexní místo (reflexní plošku) na chodidle. Reflexní plošky na chodidle se ovlivňují tlakem prstů, v případě intenzivní bolestivosti hlazením. Ploška při zmáčknutí okamžitě reaguje na dysfunkci orgánu zvýšenou citlivostí nebo přímo bolestí. Pokud zmizí dysfunkce z orgánu, ztratí se i bolest z příslušné reflexní plošky. Reflexní masáž plosky nohy lze doporučit jako preventivní i léčebnou metodu.

Baňkování

Přikládáním baněk, které se přisají k povrchu těla pomocí podtlaku, se docílí uvolnění svalů, zvýšeného prokrvení v dané oblasti, odplavování škodlivých látek a urychlení regenerace.

Urychlí se tkáňový metabolismus na kůži, zlepší se činnost potních a mazových žlázek i kožního dýchání a zvýší se přísun živin ke tkáni. Baňkování podporuje regeneraci kůže a zvýšení její odolnosti a vyčištěni kožního povrchu od jedovatých látek.

Slabým tahem vyvíjeným při baňkování, se stimulují podkožní kapiláry, což aktivuje funkci krevních cév ve svalech. Rozšíření cév ve svalech usnadňuje průtok krve a často pak dojde k výraznému zlepšení stavu. Upravuje se i lymfatický oběh. Baňkování může uvolnit případné spazmy v okolí kloubu – zlepší se prokrvení kloubu a tím i jeho funkce.

Terapie pomocí baněk má dvojí účinek:

 • celkový (pročištění krve, zlepšení krevního oběhu, regulace a zdokonalení funkce autonomního nervového systému, reflexně působí na vnitřní orgány atd.);
 • místní (odstranění bolestí, uvolnění svalů apod.).

Pracujeme se silikonovými baňkami, terapie je mírně odlišná, než při práci se skleněnými, výsledek je ovšem stejný.

Celotělový peeling a anticelulitidový zábal

Pro tyto procedury používáme soli léčebné kosmetiky Tiande a dále kosmetiku Manna.

Ájúrvédská masáž

Jedná se o Dátá snéhan indickou uvolňující masáž prováděnou za studena lisovaným (nejčastěji sezamovým) olejem, který při masáži hraje důležitou úlohu. Masáž zahrnuje i protahování svalů a kloubů a působení na marmové body. Součástí masáže je i masáž obličeje a vlasové části hlavy.

Havajská masáž

Tato masáž je prováděna pomocí loktů a předloktí maséra. Bývá označována za perlu mezi masážemi.

Sportovně-rekondiční masáže

Tato masáž je vhodná pro amatérské i profesionální sportovce. Jedná se o razantnější mechanickou masáž před nebo po sportovním výkonu s cílem zlepšit nebo udržet tělesnou kondici. Pozitivně ovlivňuje flexibilitu svalů a šlach, čímž napomáhá k dosažení maximálních výkonů a brání natažení svalstva při sportu.

Klasická – švédská masáž

Jedná se o relaxační mechanickou masáž vhodnou při přepracování a nadměrném působení stresu. Uvolňuje masírované svalstvo, zlepšuje prokrvení a elasticitu svalů a pokožky, zmírňuje zkrácení a bolestivost svalstva, stimuluje návrat krve a mízy z periferie do centra a napomáhá tak správné funkci krevního oběhu a detoxikaci organismu.

Holistická aromamasáž

Tento typ masáže se provádí pomocí za studena lisovaných přírodních olejů (mandlový, sezamový, meruňkový, kokosový, slunečnicový…), do kterých se přidávají individuálně zvolené oleje éterické (vonné). Při této masáži se kombinuje čichový vjem s vnímáním dotyku maséra, oleje se během masáže a až 12 hodin po ní vstřebávají do krevního oběhu a uplatňuje se tak i jejich biologická aktivita. Stimulací čichového centra v mozku dochází k ovlivnění autonomního nervového systému. Masáž rovněž zahrnuje práci na meridiánech. Tímto způsobem je tedy ovlivněno nejen masírované svalstvo, ale i kondice vnitřních orgánů a mentální složka.

Medová masáž

Detoxikační procedura, provádí se pumpovacími hmaty – díky lepivosti medu dochází k vytahování pokožky a výraznému prokrvení. Med je nanášen až 3x, po každém jednotlivém nanesení je z pokožky odstraněn spolu s toxiny, které se do něj během procedury vstřebávají. Med se nejčastěji nanáší na záda klienta. Jedná se o razantnější proceduru, nikoli o relaxační masáž.

Transformativní koučink Psychology of mind

Je to cesta k Vám samotným. Umožní Vám zásadně zjednodušit život a začít ho doopravdy žít.  Ukáže Vám, že to, co si o sobě myslíte, je jen to, co si o sobě myslíte, nikoli realita. Odhalí Váš potenciál. Možná dosud nevíte, že nějaký máte. Váš život se ve všech ohledech zlepší. Chcete lepší vztahy s lidmi? Víc peněz? Snadno se rozhodovat? Být opravdu šťastní? Zde si přečtěte si více: koučink